Cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

1.Ciekawość - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

2.Oryginalność - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

2.Profesjonalizm - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem4.Zasób słów - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem5.Wszechstronna wiedza - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem6.Rzetelność - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem7.Ortografia- cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem8.Terminowość- cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem9.Elastyczność- cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem6.Rzetelność - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

 

Pisanie artykułów sposobem na zarabianie w internecie

Opublikowany 2015/06/02

Zarabianie w internecie Copywriting, Copywriter SEO, Pisanie artykułów, tekstów, precle, zaplecze, katalogi

 

Pisanie a zarabianie

Internet stał się na tyle powszechny, że niemal każdy ma do niego dostęp.

Pewnie wiele osób choćby raz pomyślało, czy da się dzięki niemu zarobić. Jeśli czytasz ten artykuł to z pewnością szukasz internetowych sposobów na dodatkową gotówkę.

Czy zatem można zdobyć środki pieniężne pisząc artykuły?

Można?

Jeśli tak to, co trzeba zrobić, by zarobić trochę dodatkowej gotówki?

 

Rzeczywiście da się zarabiać na pisaniu artykułów. Dzięki temu, że internet stał się ważnym środkiem komunikacji wiele firm i przedsiębiorców nie wyobraża sobie prowadzenia działalności gospodarczej bez posiadania własnej strony internetowej. Niektórzy stawiają tylko na pośrednią, internetową sprzedaż, dlatego usilnie zabiegają o zdobycie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Internet rządzi się pewnymi własnymi prawami. Obecnie panuje przekonanie, że strona internetowa znajdzie się w pierwszych wynikach wyszukiwania jeśli będzie prezentować wartościowe treści oraz będzie posiadała wiele linków zewnętrznych. Stąd pojawiła się potrzeba zamieszczania na stronach internetowych ciekawych artykułów. Wiele firm prowadzi własnego branżowego bloga. A więc pojawiło się zapotrzebowanie na artykuły, które muszą być unikalne a nie kopiowane z innych stron.

Jak to bywa z rynkiem w odpowiedzi na popyt powstaje podaż, a więc utworzyły się różne nowe strony internetowe oferujące gotowe oryginalne artykuły. Duże zapotrzebowanie na unikalne treści wymaga zaangażowania wielu osób, które podejmą się napisania artykułów. I tak narodziła się możliwość zarabiania w internecie poprzez pisanie tekstów.

 

Nowe zajęcie określa się mianem "copywriting" a osobę wykonującą ten zawód nazywa się "copywriterem".

 Czy jest to opłacalne zajęcie?

 

To wszystko zależy od umiejętności danej osoby oraz od czasu, jaki poświęci ona na pisanie artykułów.

Początkujący copywriter musi nabyć doświadczenia. Najczęściej zaczyna od pisania artykułów na zlecenie po zalogowaniu się na takich stronach internetowych jak: "Giełda Tekstów", czy "Textmarket". Stawki może nie są imponujące, bo często zarabia się 1 zł za 1000 znaków ze spacją, ale posiadając umiejętność szybkiego pisania można zarobić 10 zł na godzinę.

Banknot 10 zł

Wszystko bez wychodzenia z domu i bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Jeśli zdecydujesz się na pisanie 20 tekstów dziennie, jesteś w stanie zarobić 20 zł a w przeliczeniu na 20 dni roboczych, osiągniesz kwotę 400 zł na rękę. To już są jakieś pieniądze, które będą kosztować Cię zaledwie dwie godziny pracy dziennie.

Oczywiście jest to najbardziej skromny scenariusz, ponieważ przytoczona stawka dotyczy pisania najprostszych tekstów (zwanych preclami) i zarazem najmniej dochodowych. A przecież jest wiele zleceń na artykuły bardziej wartościowe i zarazem lepiej płatne. Pisanie tekstów na takich stronach pozwala zatem na zapoznanie się z zawodem. Dzięki nim początkujący copywriter uczy się rozpoznawać, jakie teksty są preclami, czego wymaga się pisząc artykuły na zaplecze, czy też jak pisać ciekawe artykuły na bloga i branżowe strony internetowe.

Po pewnym czasie można podjąć się pisania artykułów, szukając zleceń na własną rękę. W ten sposób można uzyskać lepsze stawki za stworzone teksty. Internet faktycznie jest sposobem na zarabianie w internecie. Trzeba jednak uważać na nieuczciwych zleceniodawców, ale o tym w specjalnym artykule.

 


 Szukasz sposobu na zarabianie w internecie? Pracujesz już jako freelancer? Jesteś copywriterem?

A może masz złe doświadczenia ze zdalną pracą? Ktoś Cię oszukał? Opowiedz swoją historię. 

 

 

 


Apel o zdrowieZdjęcie Tekstera - Copywriting, Copywriter SEO, Pisanie artykułów, tekstów, precle, zaplecze, katalogi

W marcu 2015 roku zostałam zarażona internetowym wirusem. Straciłam 5 liter, więc przeniesiono mnie 05.05.2015 do KAIVO. Natrętne myśli każą mi pisać o każdej porze dnia, dla siebie (kaivo) dla innych (texster). Stale piszę. Stan chorobowy narasta. Ten tekst powstał w urlopie i to o 5 rano. 
Jedynym lekarstwem jest CZYTANIE. Jednak moja ulubiona książka (WK7S) została zakodowana. Tylko komentarz na forum odsłania kolejne jej zdanie. 
Dlatego proszę o pomoc w zdobyciu lekarstwa. Potrzeba kilka tysięcy komentarzy, by ozdrowieć. 
Skomentuj mój apel, bloga, co tylko chcesz. Każdy wpis, przybliży mnie do zdrowia.

Elisabeth Kaivochats

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?