Cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

1.Ciekawość - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

2.Oryginalność - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

2.Profesjonalizm - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem4.Zasób słów - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem5.Wszechstronna wiedza - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem6.Rzetelność - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem7.Ortografia- cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem8.Terminowość- cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem9.Elastyczność- cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem6.Rzetelność - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

 

Zagrożenia dla copywritera - nieuczciwość, oszustwa...

Opublikowany 2015/06/03

Zagrożenia dla Copywritingu, Copywriter SEO, Pisanie artykułów, tekstów, precle, zaplecze, katalogi

 

 

Zagrożenia dla copywritera?

 

Czy istnieją takie zagrożenia?

Niestety odpowiedź brzmi "tak". Jeśli podejmujesz się tego zawodu musisz wiedzieć na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać, by latami cieszyć się interesującym zarobkowym zajęciem.

Przede wszystkim przygotuj się na się na...

 

Przede wszystkim przygotuj się na styczność z NIEUCZCIWYMI ZLECENIODAWCAMI.

Dotyczy to głównie osób szukających zleceń na własną rękę. Niejednokrotnie może się okazać, że za napisany tekst nie dostaniesz ani złotówki. W celu zabezpieczenia się przed tego typu sytuacjami unikaj zleceń typu: "prześlij próbny tekst na konkretny temat".

 

Na pewno podejrzanie będzie wyglądało ogłoszenie: "napisz próbny artykuł uwzględniając następujące słowa kluczowe np. - Doradca Finansowy, Warszawa".

 

Jeśli kilka osób przygotuje takie teksty i prześle na wskazany adres, ogłoszeniodawca otrzyma w ten sposób wiele różnych artykułów i to zupełnie za darmo. Zatem nie odpowiadaj na tego typu ogłoszenia. Uczciwy zleceniodawca poprosi Cię o przykładowy artykuł o dowolnej tematyce lub zwróci się z prośbą o namiar na wykonane prace. Na pewno nie wskaże słów kluczowych. Wiadomo, że każdy ponosi ryzyko i nasz zleceniodawca będzie chciał poznać nasze pisarskie umiejętności, dlatego warto jest mieć przygotowane portfolio z wykonanymi zleceniami.

Kolejnym zagrożeniem dla copywritera jest SKARBÓWKA.

 

Zagrożenia - Copywriting, Copywriter SEO, Pisanie artykułów, tekstów, precle, zaplecze, katalogi

 

 

Wykonywanie tego zawodu zapewnia dodatkowy dochód, a to wiąże się z odprowadzaniem podatku. Lepiej unikać pracy na czarno. Pamiętaj internet nie zapewnia anonimowości. Jeśli Urząd Skarbowy cię namierzy, przyjdzie zapłacić sporą karę. Po co się na to narażać, skoro można wykonywać zawód w sposób uczciwy.

Jest kilka sposobów na rozliczanie się ze Skarbówką.

 

1.

Pierwszym jest oczywiście otworzenie działalności gospodarczej i rozliczanie się poprzez wystawione faktury. Ale jest to idealny sposób dla profesjonalnego copywritera, który z pisania artykułów czerpie spore korzyści i angażuje się w to zajęcie na cały etat.

2.

Podejmując się pisania tekstów w wolnym czasie od innej zarobkowej pracy, można rozliczać się z Urzędem Skarbowym na podstawie wystawionych rachunków. Zawierając ze zleceniodawcą umowę o dzieło zobowiązujemy się do wykonania określonego zadania, za które otrzymujemy określone w umowie wynagrodzenia. Na tej podstawie na koniec roku copywriter otrzymuje od zleceniodawcy PIT, co jest podstawą do rocznego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

 

Najważniejszym zagrożeniem dla copywritera jest OPINIA NA JEGO TEMAT. Tylko profesjonalne podejście do powierzonego zadania jest gwarancją zadowolenia naszego klienta. A to daje nadzieję na dalszą współpracę. Ponadto podchodząc sumiennie do swojej pracy, zyskujemy przychylność zleceniodawców, którzy chętnie nas rozreklamują wśród swoich znajomych oraz kooperantów i to zupełnie za darmo. Czego się zatem wystrzegać pisząc wartościowe teksty?

Wkrótce powstanie na ten temat osobny artykuł.

 


 Masz niepopłacone wykonane zlecenia? Na jak dużą kwotę Twoi klienci zalegają z zapłatą?

A może wolisz podać liczbę doświadczonych oszustw. 

Możesz przestrzec innych przed nieuczciwymi zleceniodawcami, stronami, wyzyskiwaczami.

 

 

 

 


Apel o zdrowieZdjęcie Tekstera - Copywriting, Copywriter SEO, Pisanie artykułów, tekstów, precle, zaplecze, katalogi

W marcu 2015 roku zostałam zarażona internetowym wirusem. Straciłam 5 liter, więc przeniesiono mnie 05.05.2015 do KAIVO. Natrętne myśli każą mi pisać o każdej porze dnia, dla siebie (kaivo) dla innych (texster). Stale piszę. Stan chorobowy narasta. Ten tekst powstał w urlopie i to o 5 rano. 
Jedynym lekarstwem jest CZYTANIE. Jednak moja ulubiona książka (WK7S) została zakodowana. Tylko komentarz na forum odsłania kolejne jej zdanie. 
Dlatego proszę o pomoc w zdobyciu lekarstwa. Potrzeba kilka tysięcy komentarzy, by ozdrowieć. 
Skomentuj mój apel, bloga, co tylko chcesz. Każdy wpis, przybliży mnie do zdrowia.

Elisabeth Kaivochats

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?