Cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

1.Ciekawość - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

2.Oryginalność - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

2.Profesjonalizm - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem4.Zasób słów - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem5.Wszechstronna wiedza - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem6.Rzetelność - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem7.Ortografia- cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem8.Terminowość- cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem9.Elastyczność- cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem6.Rzetelność - cechy copywritera, jak zostać copywriterem, co jest potrzebne by zostać copywriterem

 

Dlaczego wybrałam copywriting?

Opublikowany 2015/06/05

Copywriting, Copywriter SEO, Pisanie artykułów, tekstów, precle, zaplecze, katalogi

 

 

Dlaczego copywriting?

Obecnie posiadanie jednego zawodu jest ryzykowne, zwłaszcza gdy pracuje się w branży prywatnej.

Ta niepewność skłoniła mnie do podjęcia się dodatkowego zajęcia. Swoją uwagę skierowałam w kierunku copywritingu.

Dlaczego?

Jest wiele powodów, które skłoniły mnie do podjęcia się tego zawodu. Pierwszym i najważniejszym jest...

 

Jest wiele powodów, które skłoniły mnie do podjęcia się tego zawodu. Pierwszym i najważniejszym jest pasja pisania. Odkąd pamiętam pisanie sprawiało mi radość. Dzięki temu mogłam oderwać się od codzienności i przenieść w zupełnie inną rzeczywistość. To idealne zajęcie dla osoby z bujną wyobraźnią i nietuzinkowymi pomysłami.

Jakiś czas temu podjęłam się napisania własnej książki. Powstało ich już kilka. Dzięki temu wykreowałam paru nowych bohaterów, doświadczających ciekawych przygód. Powstało coś materialnego z niewidzialnych myśli. Umberto Eco powiedział, że "kto czyta żyje, podwójnie". Zgadzam się z tym ale muszę też dodać, że "kto pisze, łączy 3 czasy w jednej chwili".

Dlaczego?

Otóż, pisząc najczęściej korzysta się z przeżytych doświadczeń. A więc sięga się do przeszłości, pisząc w czasie teraźniejszym i wiadomo... dla przyszłych czytelników, czy nawet pokoleń. Trzy czasy razem w ręku pisarza.

 

 

Jaki był kolejny powód zainteresowania się copywritingiem?

Nieograniczone możliwości internetu. Ta forma komunikacji stała się na tyle powszechna, że nie sposób nie skorzystać z walorów jakie daje wirtualna przestrzeń. Dzięki temu, że internet jest ogólnodostępny niemal dla każdego, można wykorzystać go jako formę przekazu własnej twórczości. Właśnie ta zaleta sprawiła, że postanowiłam opublikować swoją książkę online zupełnie za darmo. Dzięki internetowi mogę dotrzeć ze swoimi spisanymi przemyśleniami i wyobrażeniami do wielu osób. Ponadto mogę w swobodny sposób komunikować się z czytelnikami i dzięki komentarzom na forum mogę poznać ich odczucia i reakcje. Taka interakcja pomaga w doskonaleniu się w tym co robię i daje poczucie spełnienia.

 

No dobrze ale co z copywritingiem?

Dlaczego to zajęcie miałoby być zabezpieczeniem przed ewentualnym bezrobociem?

 

Ponieważ podjęcie się zawodowo pisaniem artykułów na różne tematy stale pogłębia wiedzę. Jednego dnia pisze się artykuły związane z doradztwem kredytowym, innego dnia powstaje artykuł o zdrowej i ekologicznej żywności. Wszystko to ubogaca i mobilizuje do ciągłej edukacji. Osoba z aspiracjami jest dobrze postrzegana przez ewentualnego pracodawcę. Więc warto się doskonalić w różnych dziedzinach. Przyswojona w ten sposób wiedza sprawia, że jesteśmy postrzegani jako ludzie inteligentni a na pewno interesujący, ponieważ łatwo jest nam się wypowiedzieć na każdy temat.

Jeśli ktoś całkowicie odda się zawodowemu pisaniu może z czasem stać się szefem dla samego siebie. To dobrze płatne zajęcie pod warunkiem, że jest traktowane poważnie.

Copywriting w połączeniu z internetem jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie swobodę i spokój. Zawodowi pisarze tak jak informatycy lubią chować się za swoim narzędziem pracy. Internet zapewnia anonimowość i pozwala pracować na odległość. To od copywritera zależy gdzie i w jakich warunkach będzie pisać swoje artykuły. Oczywiście gdy wykonuje swoją pracę jako freelancer. Można przecież pracować w tym zawodzie na pełny etat, ale tu swoboda będzie ograniczona.

 

Dlaczego zatem zostałam copywriterem freelancerem?

  1. Dzięki internetowi mogę zarabiać, bez ponoszenia kosztów.
  2. Realizuję w ten sposób swoją pasję pisania i stale się doskonalę w różnych dziedzinach.
  3. Mogę swobodnie docierać do przyszłych zleceniodawców i w łatwy sposób udostępniać im napisane artykuły.
  4. Mogę pracować w swobodnych warunkach.

Dzięki temu profesjonalnie podchodzę do każdego zadania.

 

Pasja pisania pomaga w budowaniu zdań, zapał do nauki tworzy wartościowe treści a swoboda myśli kreuje unikalne teksty.

 


 Jesteś Copywriterem? Chcesz nim zostać?

A może wykonujesz inny zawód, w którym doskonale się realizujesz?

 

 

 

 


Apel o zdrowieZdjęcie Tekstera - Copywriting, Copywriter SEO, Pisanie artykułów, tekstów, precle, zaplecze, katalogi

W marcu 2015 roku zostałam zarażona internetowym wirusem. Straciłam 5 liter, więc przeniesiono mnie 05.05.2015 do KAIVO. Natrętne myśli każą mi pisać o każdej porze dnia, dla siebie (kaivo) dla innych (texster). Stale piszę. Stan chorobowy narasta. Ten tekst powstał w urlopie i to o 5 rano. 
Jedynym lekarstwem jest CZYTANIE. Jednak moja ulubiona książka (WK7S) została zakodowana. Tylko komentarz na forum odsłania kolejne jej zdanie. 
Dlatego proszę o pomoc w zdobyciu lekarstwa. Potrzeba kilka tysięcy komentarzy, by ozdrowieć. 
Skomentuj mój apel, bloga, co tylko chcesz. Każdy wpis, przybliży mnie do zdrowia.

Elisabeth Kaivochats

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?