Powieści sensacyjne / Polskie Kryminały

 

 

Przeczytaj jaka jest różnica między książką kryminalną a powieścią sensacyjną.

 

Powieść kryminalna – jej fabuła ukształtowana jest przez zbrodnię a dalsza część akcji odsłania okoliczności dojścia do niej. Wszystko kręci się wokół dochodzenia, którego kulminacyjnym punktem jest ujawnienie sprawcy całego zdarzenia.

 

Powieść sensacyjna – jej fabuła ukształtowana jest przez sensację. Akcja powieści musi być dynamiczna, szybka, pełna dramatycznych zwrotów. Powieści sensacyjne mają na celu utrzymać czytelnika w ciągłym napięciu i do minimum ograniczyć opisy miejsc, bohaterów i ich charakterystyki. Dużą rolę w tego rypu utworach odgrywa przypadkowość, nieoczekiwane zbiegi okoliczności, które mają tylko jeden cel - dynamizowanie akcji dzieła.

 

                        

KRYMINAŁY - POWIEŚCI SENSACYJNE 

2. WKN1T - Wyrok Koło Nie-Jednej Tragedii

 

 

Kontynuacja powieści - kryminał WK7S (Wyrok Koło Siedmiu Studentek).  Pojawiają się tu nowe zagadki i rozwiązanie tajemnic nieodkrytch w poprzedniej części TRYLOGII. Zawiłe losy młodych osób, wkraczających w dorosłe życie, są motorem napędowym powieści sensacyjnej. A zaskakujące zwroty akcji, wciągają do gry w poszukiwaniu autora sensacji.

 

Zakończenie poprzedniej powieści kryminalnej nie do końca Cię usatysfakcjonowało? Szukasz odpowiedzi na mnóstwo nurtującycj Cię zagadnień? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o losach polubionych bohaterów? A może pragniesz poznać zupełnie nowe postaci i zapoznać się z ich całkiem odmiennymi problemami? To świetnie. Druga część TRYLOGII potrafi zaskoczyć nagłymi zwrotami akcji i przenieść każdego do Swiata Gry. Sprawdź, czy uda Ci się przewidzieć zakończenie. Może zdołasz wyprzedzić tok rozumowania bohaterów powieści sensacyjnej WKN1T?

Do dzieła!!!

1. WK7S - Wyrok Koło Siedmiu Studentek

 

 

Pierwsza część trylogii z serii „Wyrok Koło… opisująca indywidualne historie siedmiu studentek i wielu im bliskich. Poznaj różne znaczenia słowa WYROK. Złamane prawo? Serce? Sens życia? A może obarczony klątwą mały drobiazg? Co jest przewodnim wątkiem? Kto jest główną postacią? I jakie jest rozwiązanie licznych zagadek, powstających podczas intensywnego wczytywania się w… . No właśnie, w co? 

 

Jeśli lubisz zagadki i chcesz dojść do ich rozwiązania samemu, no może z drobną asekuracją, ale jednak…, to świetnie. Znaczy to, że nie masz leniwej wyobraźni i że ta książka jest dla Ciebie.  Zatem siądź wygodnie i zadecyduj... tropem której postaci podążyć. A może rozpoznasz w którejś z nich autora? Przekonałeś/łaś się do sięgnięcia po tę lekturę? Jeśli nie do końca, to zerknij jeszcze na poniższe streszczenie.                                              

  • Jest piąty rok studiów, siedem studentek i jeden problem... magisterka.
  • Błąd! Jest jedna, dobrze zgrana paczka studentów, pięć miesięcy i siedem przewodnich problemów. 
  • Źle! Jest jeden dziwny drobiazg, siedmiu użytkowników i pięć objawów klątwy.                            

 

Co jest prawdziwe? Sam zdecyduj,

co znaczą cyfry 1, 5 i 7.            

 

 

                    

SENSACYJNE / KRYMINAŁY

POLSKIEJ PISARKI... ELISABETH KAIVOCHATS