Powieści psychologiczne / Dzienniki

 

Powieść psychologiczna – jej fabuła opiera się na przeżyciach wewnętrznych głównego bohatera. Odsłania jego emocje, doznania, relacje z innymi ludźmi oraz sposób odbierania świata. W tego typu książkach psychologia bohatera jest kluczowym elementem kształtującym fabułę.

 

Narracja najczęściej występuje w trzeciej osobie lub jest tworzona w mowie pozornie zależnej. Skupia się przede wszystkim na relacjonowaniu życia wewnętrznego głównej postaci. Książki psychologiczne przyjmują przeważnie formę pamiętników, dzienników lub wspomnień. Bardzo często w powieści psychologicznej wykorzystywany jest monolog wewnętrzny.

   

 

 

WK5S - Wyrok Koło Pięciu Stref - książka psychologiczna

 

Ostatnia część trylogii z serii „Wyrok Koło…” Książka ma ostatecznie wyjaśnić wszystkie zagadki kryminalne, jakie pojawiły się w pierwszej powieści sensacyjnej WK7S. Poznamy w tej części wewnętrzne przeżycia głównego bohatera. Pojawi się więcej opisów, poznanych we wcześniejszych książkach, postaci.

 

Gwarantuję, że zakończenie trylogii będzie piorunujące. Oczywiście jak skończę powieść. Aktualnie jestem w trakcie pisania zarówno tej części trylogii jak i, całkiem odmiennej od dotychczas napisanych książek, bajki dla dorosłych GNMR – Gdy Nie Ma Róży.

   

 

 

GNMR - Gdy Nie Ma Róży - bajka dla dorosłych

 

Poemat epicki pisany w sposób nieszablonowy (łączy elementy prozy i wiersza). Piękna opowieść o przeżyciach wewnętrznych dwóch głównych bohaterów. Krótka bajka dla dorosłych odpowiada na pytania: jak zrozumieć kobietę? I jak zrozumieć mężczyznę?

 

 

Bajka, niczym powieść psychologiczna, została zainspirowana bestsellerem pt.: „Mały Książę”. Tu również pojawia się motyw róży i piękna historia miłosna. Aktualnie napisanych jest 10 rozdziałów. Pomysł napisania bajki pojawił się 10.12.2017 r. Ukończenie dzieła planowane jest na 01.03.2018 r.

   

 

POWIEŚCI PSYCHOLOGICZNE / DZIENNIK PISARSKI

DN - Dziennik Pisarski

 

Dziennik Pisarki Elisabeth Kaivochats – dzień po dniu publikowany jest w dziale - blog o książkach. Aktualnie codzienne prace autorki bloga kręcą się wokół dwóch tematów:

  1. Od Weny do Dzieła – w tej części można prześledzić z najmniejszymi szczegółami powstanie bajki dla dorosłych GNMR – Gdy Nie Ma Róży.
  2. Jak stworzyć stronę internetową? – ta część bloga o książkach skupia się na pokazaniu jak krok po kroku budowana jest strona internetowa KAIVO.PL Oczywiście tworzona jest przez pisarkę i to nie tylko od strony treści ale i opisów SEO potrzebnych do pozycjonowania eksięgani.