POWIEŚCI FANTASTYCZNE / KSIĄŻKI SCIENCE FICTION

WKK - Wyrok Koło Kaivo

 

 

Powieść fantastyczna. Pomysł napisania tej książki science fiction narodził się w roku 2015. I tu Was zaskoczę. Wprawdzie piszę trzecią część TRYLOGII o studentkach ale mam już kilka pierwszych stron swojej pierwszej powieści fantasy. Poniżej zamieściłam krótki fragment pisanej przeze mnie książki. Cały zarys Science Fiction WKK jest już spisany i nie mogę się doczekać ukończenia tego projektu.

 

"Czy istnieje tylko jeden Świat? A co jeśli wokół nas jest ich całe mnóstwo? Jesteśmy głusi… ślepi? Uczono nas, że na początku było Słowo. A gdyby Słowo rozpadło się na Litery? I każda z tych Liter chciałaby być początkiem??? Ile Światów by powstało. Jak ogromne jest Słowo?"

 

Powieści fantastyczne / Science Fiction

 

Powieść fantastyczna – jej fabuła używa magicznych i innych nadprzyrodzonych motywów przewodnich. Pojawiają się fikcyjnie zdarzenia, miejsca akcji, postaci, których nie sposób spotkać w rzeczywistości. Książki Fantasy są odróżniane od Science Fiction oraz od Horroru. Treść powieści fantastycznej nie wchodzi w tematykę naukową (w sensie SF) bądź w tematykę grozy (macabre). Trzy wspomniane gatunki w znacznym stopniu przenikają się i mieszczą się w pojęciu fantastyki (ang. speculative fiction).

 

 

 

 

 

 

 

GNMR - Gdy Nie Ma Róży

 

 

Bajka dla dorosłych – fantastyczna powieść. Pomysł napisania tej romantycznej książki narodził się 10.12.2017 roku. Aktualnie mam już kilka rozdziałów. Myślę, że ukończona bajka pozwoli znaleźć odpowiedź na dwa kluczowe pytania zadawane przez „parowców”: Jak zrozumieć kobietę? Jak zrozumieć mężczyznę. Gorąco wierzę, że ta fantastyczna powieść będzie mogła być wręczana jako prezent dla Niej lub upominek dla Niego w takie święta jak: Walentynki, Dzień Kobiet lub Dzień Chłopaka.