Piszę od wielu lat. W dzieciństwie proste wierszyki odzwierciedlały moje emocje. W szkole średniej, zainspirowana Sienkiewiczem, postanowiłam napisać powieść, której do dziś nie ukończyłam. Tak naprawdę dopiero studia zainspirowały mnie do napisania ciekawej TRYLOGII i więcej...

 

 

Moje BIO / ŻYCIORYS

 

DZIECIŃSTWO

Urodziłam się w roku 1982 w małej miejscowości, którą aktualnie zamieszkuje 111 osób. Dom, w którym się wychowałam, położony jest niedaleko lasu. Widać go z kilku okien. Codziennie piękną zieleń podziwiałam ze swojego pokoju a popołudnia mogłam spędzić nad rzeką, płynącą przez nasz ogród. Dookoła panowała cisza i spokój, która wpłynęła na moje usposobienie. Niczym "Ania z Zielonego Wzórza" sumiennie pracowałam, pilnie się uczyłam i marzyłam o wielkim świecie. Swoje emocje zapisywałam, nieraz nocą, w formie wierszy. 

 

SZKOŁA ŚREDNIA

Wielki świat stanął przede mną otworem w wieku 15 lat. Opuściłam swoją rodzinną miejscowość i położoną o 3 km od domu szkołę podstawową. Mimo humanistycznych zdolności zdecydowałam się na dalszą naukę w technikum ekonomicznym, oddalonym od rodzinnej miejscowości o 35 km. Dla mojej wygody rodzice oddali mnie do internatu. Musiałam się zaadoptować w miejscowości z liczbą przekraczającą 100 tys. mieszkańców. 

STUDIA

To był mój pierwszy mały sukces. Polubiłam to miasto i po czterech latach nauki w szkole średniej zostałam w nim na kolejnych 5 lat studiów. Wybrałam popularny w tym czasie kierunek: Zarządzanie i Marketing. Moje edukacja wiązała się ze światem finansów i Liczb. A w głowie plątały się Słowa. Na piątym roku studiów, gdy było trochę więcej wolnego czasu, uległam swojej pasji i zabrałam się za pisanie książki WK7S "Wyrok Koło Siedmiu Studentek". Zaczęłam ją tworzyć mając 25 lat.

 

TWÓRCZOŚĆ

ELISABETH KAIVOCHATS pojawiła się po raz pierwszy w roku 2007. To mój artystyczny pseudonim. Na papierowe wydanie mojej pierwszej książki zdecydowałam się dopiero w wieku 35 lat. Co nie oznacza, że pisałam ją przez 10 lat. W tym czasie powstała druga część TRYLOGII (Wyrok Koło Nie-jednej Tragedii WKN1T - powieść sensacyjna). W 2011 roku na stałe przeniosłam się do wielkiego miasta, które zauroczyło mnie w szkole średniej i było świadkiem wielu ciekawych przeżyć w trakcie studiów. Aktualnie jestem w trakcie pisania ostatniej części TRYLOGII pod tytułem "Wyrok Koło Pięciu Stref" WK5S i jest już kilka gotowych stron powieści fantasy WKK "Wyrok Koło Kaivo".

 

Inspiracją do napisania pierwszej książki stał się seriał "LOST". Głównym moim zamierzeniem w trakcie przelewania Słów na papier było włączenie czytelnika w zabawę, w labirynt zagadek. Lubię bawić się Słowem i Cyframi. Dlatego często swoje działania, związane z twórczością, uzależniam od ważnych dat. 

 

 

Moja oficjalna strona internetowa KAIVO została opublikowana w dniu 05.05.2015 r. i jest zlepkiem pięciu pierwszych Liter od nazwiska wykreowanego pseudonimu.

 

 

Zapraszam do Świata Książek   

Elisabeth Kaivochats   

 

O MNIE