Bajki dla dorosłych / dla dzieci

 

 

Bajka – może być pisana nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. To krótki utwór literacki z pouczającym morałem. Dzieła w tym gatunku z reguły są wierszowane, czasem żartobliwe. Morał bardzo często pojawia się na końcu utworu literackiego. Może się jednak znajdować na początku (promythium) albo wynikać z jego treści.

 

Bohaterami bajek wartych przeczytania mogą być ludzie, zwierzęta, a także przedmioty i zjawiska, które przyjmują cechy ludzkie. Mówią, czują, jedzą i chodzą.

 

BAJKI dla dzieci i dla dorosłych

GNMR - Gdy Nie Ma Róży - bajka dla dorosłych

 

Poemat epicki pisany w sposób nieszablonowy (łączy elementy prozy i wiersza). Piękna opowieść o przeżyciach wewnętrznych dwóch głównych bohaterów. Krótka bajka dla dorosłych odpowiada na pytania: jak zrozumieć kobietę? I jak zrozumieć mężczyznę?

 

 

Bajka, niczym powieść psychologiczna, została zainspirowana bestsellerem pt.: „Mały Książę”. Tu również pojawia się motyw róży i piękna historia miłosna. Aktualnie napisanych jest 10 rozdziałów. Pomysł napisania bajki pojawił się 10.12.2017 r. Ukończenie dzieła planowane jest na 01.03.2018 r.

 

F-BZR - Flora - Bogini z Róż - bajka dla dzieci

 

Wspaniała bajka dla dzieci i dla dorosłych. Opowiadanie jest uproszczoną wersją poematu epickiego GNMR – Gdy Nie Ma Róży. Gorąco zachęcam do przeczytania obu fantastycznych utworów o skomplikowanych przeżyciach pięknej Flory i walecznego Egona.

 

Bajka dla dzieci jest na razie na etapie planu. Powstał już tytuł, są wykreowane postaci, miejsce dynamicznej akcji, chronologia wydarzeń i oczywiście morał. Prawdopodobnie bajka dla dzieci zostanie ukończona w roku 2018. Dokładne informacje o powstawaniu tego dzieła literackiego publikowane są na stronie: blog o książkach pisarki Kaivochats.